ZAGLAVLJE GORNJE GLAVNO 1200 x 200

Podsećamo vas na neke radove koji su stigli na prošlogodišnji konkurs ŠKOLSKI ZELENI PRESS 2017

 

 

Učenici osnovne škole “23.Oktobar“ iz Klenka zajedno sa nastavnicima svake godine obeležavaju 21 mart - Dan šuma.

 Još od davnina je rečeno da selo koje ima reku i šumu jeste bogato selo. Naše selo Klenak ima tu sreću. Prilikom posete šumskom gazdinstvu i lovištu „Karakuša“ učenici su dobili od strane šumarskih inženjera dragocene informacije o životnoj sredini.

Naime, mnogo se polaže na očuvanje šuma, tako što se vrši kontrolisana seča kao i pošumljavanje. Pored sadnje hrasta lužnjaka vrši se i sadnja topole od koje se dobija celuloza i papir. U toku godine potroši se oko 150.000 kilograma žira hrasta lužnjaka za njegovu sadnju.

„Karakuša“ je bogata i velikim brojem životinja kao što su jelen, srna, divlja svinja, fazan...

U samom gazdinstvu postoji i fazanerija gde se legu mladi fazani. Vremenom je u „Karakuši“ napravljeno i veštačko jezero u kojem se nalazi veliki broj riba a ujedno služi i kao pojilo divljim životinjama.

S punim pravom možemo reći da nam šuma uveliko pomaže i da je od neprocenjive važnosti za naše selo kako u finansijskom pogledu tako i u edukativnom.

 

Da li vi čuvate šume? 

 

Marija Sekendek, 8. razred

 

KLENAK IPAK DIŠEMO ZAJEDNO