ZAGLAVLJE NASLOVNE

Podsećamo vas na neke radove koji su stigli na prošlogodišnji konkurs ŠKOLSKI ZELENI PRESS 2017

 

 

Učenici osnovne škole “23.Oktobar“ iz Klenka zajedno sa nastavnicima svake godine obeležavaju 21 mart - Dan šuma.

 Još od davnina je rečeno da selo koje ima reku i šumu jeste bogato selo. Naše selo Klenak ima tu sreću. Prilikom posete šumskom gazdinstvu i lovištu „Karakuša“ učenici su dobili od strane šumarskih inženjera dragocene informacije o životnoj sredini.

Naime, mnogo se polaže na očuvanje šuma, tako što se vrši kontrolisana seča kao i pošumljavanje. Pored sadnje hrasta lužnjaka vrši se i sadnja topole od koje se dobija celuloza i papir. U toku godine potroši se oko 150.000 kilograma žira hrasta lužnjaka za njegovu sadnju.

„Karakuša“ je bogata i velikim brojem životinja kao što su jelen, srna, divlja svinja, fazan...

U samom gazdinstvu postoji i fazanerija gde se legu mladi fazani. Vremenom je u „Karakuši“ napravljeno i veštačko jezero u kojem se nalazi veliki broj riba a ujedno služi i kao pojilo divljim životinjama.

S punim pravom možemo reći da nam šuma uveliko pomaže i da je od neprocenjive važnosti za naše selo kako u finansijskom pogledu tako i u edukativnom.

 

Da li vi čuvate šume? 

 

Marija Sekendek, 8. razred

 

KLENAK IPAK DIŠEMO ZAJEDNO