ZAGLAVLJE NASLOVNE

"Eko drug" je manifestacija koja se u  mojoj školi "Dr Boško Vrebalov“ iz Melenaca održava od 2016. godine.

 

 

U njoj učestvuju učenici i nastavnici iz naše škole kao i iz  drugih škola. Ovog aprila  je bilo 60 učenika i 20 nastavnika iz devet škola.

 

EKO DRUG 1

 

U  školi predstavljamo eko aktivnosti svoje škole. Ove godine smo imali i radionicu ,,Čepom do osmeha" u kojoj smo „slikali čepovima”.

 

EKO DRUG 2

 

Dežurni učenici iz naše škole su bili odgovorni za određenu grupu  učenika i trudili se da budu dobri domaćini.

 

EKO DRUG 5

 

U parku banje Rusande ekološke radionice smo radili mi, učenici škole domaćina ukazujući  našim gostima kako prirodu možemo da vidimo, čujemo, osetimo, mirišemo, dodirnemo, kako da u njoj da uživamo, ali i kako da je čuvamo. Dok smo radili radionice svi su bili opušteni, nasmejani. A onda, užina koja se svidela svima -  žito sa šlagom i jabuka.

 

EKO DRUG 7

 

 U utiscima  su napisali kako im je bilo divno, super, da su stekli nove drugove, da su uživali u prirodi. Ipak, jednu ću izdvojiti, jer ona mnogo govori: „ Ovo je najbolja avantura i jedva čekam sledeću godinu!“ .

 

EKO DRUG 4

EKO DRUG 6

 

 

Milica Belji 6-1

 

EKO DRUG 8